Spojrzeć na owoce…

 

Przełom roku daje pewien impuls do czynienia podsumowań, rewizji, bilansu zysków i strat. W kalendarzu hebrajskim tego typu okazji jest sporo! „Nowych Roków” tam ci dostatek 😉

W połowie rozpoczynającego się dziś miesiąca Szwat przypada święto Tu Bi-Szwat, inaczej zwane Nowym Rokiem Drzew. To czas dziękczynienia za urodzaj minionego roku. 

…ucieszyć się…

 

Dla wszystkiego co związane z israeli.pl był to bardzo owocny rok.

Newsletterowicze

To rok, w którym blisko 100 osób zdecydowało się subskrybować Newsletter Israeli, by wspólnie z nami odkrywać bogactwo, jakie daje poznanie Jezusa w kontekście żydowskim. To wspaniały Boży dar, za który jesteśmy bardzo, ale to BARDZO wdzięczni!

Książka-przewodnik

Owocem zeszłego roku jest Pascha. Odkupieńcze dzieło Jezusa, Mesjasza Izraela, czytane w celebracji Paschy żydowskiej – książka-przewodnik, który może stać się inspiracją w odkrywaniu Bożego Planu zapisanego w świętach biblijnych i może pomóc przeżyć paschalny wieczór sederowy koncentrując się na Zbawczym Dziele Jezusa. Ta książka to w zasadzie odpowiedź na naszą osobistą potrzebę „pomocnika” w chrystocentrycznym przeżyciu Paschy, która jednocześnie posłużyła innym. Zebraliśmy sporo ciepłych słów uznania pod adresem tej publikacji. Jest radość!!!

Przewodnik „Pascha”

 

„Pascha. Odkupieńcze dzieło Jezusa, Mesjasza Izraela, czytane w celebracji Paschy żydowskiej” to przewodnik, który może stać się inspiracją  w odkrywaniu Bożego Planu zapisanego w świętach biblijnych i pomoże przeżyć paschalny wieczór sederowy koncentrując się na Zbawczym Dziele Jezusa, Mesjasza Izraela. Przewodnik „Pascha” pozwoli zgłębić rozumienie Bożej koncepcji zbawienia poprzez poznanie żydowskiego kontekstu. Pomoże odczytać prorocze przesłanie Exodusu i tradycji związanych z celebracją wieczerzy sederowej.

Original price was: 29,40zł.Current price is: 21,00zł.

Inspirujące kartki

To także inspirujące kartki na Paschę/Wielkanoc zawierające opisy różnych aspektów świętowania Paschy, a dzięki temu wprowadzające w głębsze zrozumienie dzieła zbawienia, dokonanego przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Sięgnęliśmy głębiej – poza wymiar „Wesołego Alleluja” i udało się.

Kartki są dostępne w naszym sklepie:

Zestaw kartek wraz z kopertami – na Paschę / Wielkanoc

Społeczność na Instagramie

W tym roku śledzącym nas na Instagramie zaproponowaliśmy wspólne liczenie omeru! Codziennie w relacjach zadawaliśmy kolejne pytanie do osobistej refleksji, odliczając w ten sposób dni do Szawuot, czyli Zesłania Ducha Świętego. Otrzymaliśmy sporo głosów z fantastycznym feedbackiem. Wiele osób naprawdę z tego skorzystało. I to, co zadziało się w ich sercach, jest dla nas jednym z najpiękniejszych owoców ostatnich miesięcy.

Zobacz nasz profil na Instagramie:

https://www.instagram.com/israeli_pl/

Wspólne świętowanie

Miniony rok zaowocował wspaniałym świętem Sukkot, które wraz z szerokim gronem znajomych i przyjaciół mogliśmy celebrować w naszym domu. Było to niezwykłe doświadczenie radości wspólnego świętowania, ale także i wielkie bogactwo, jakie otrzymaliśmy w głoszonych w tym czasie nauczaniach. Wierzymy, że to dopiero początek owocowania tego czasu. W najbliższych miesiącach planujemy opracować nagrany wówczas materiał i wydać go w formie płyty z nauczaniami, aby mogli z tego bogactwa zaczerpnąć także i inni.

Poszerzanie horyzontów

Pasja, jaką Bóg złożył w nasze serca, zaowocowała w tym roku decyzją o podjęciu studiów. Dzięki temu jesteśmy żywym przykładem, że na nic w życiu nie jest za późno! Więc jeśli nosisz w sercu niespełnione marzenia, a w tyle głowy wybrzmiewa Ci zniechęcająca myśl, że już nie czas – popatrz na nas i zacznij działać! Teraz – z tym rodzajem radości, który towarzyszy ci, gdy wiesz, że się rozwijasz – możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy studentami I roku Teologii Judaizmu Mesjanistycznego na Wyższej Szkole Teologiczno Społecznej w Warszawie.

Więcej o tym kierunku dowiesz się tutaj:

https://instytutmesjanistyczny.wsts.edu.pl

Rozwijanie talentów

Poszliśmy jeszcze dalej i zajęliśmy się także kaligrafią hebrajską. Wdzięczność, wdzięczność i jeszcze raz wdzięczność za możliwość realizowania pasji i rozwijania talentów.

…i doświadczyć wdzięczności

 

To takie ważne, żeby umieć zauważać i doceniać dobre rzeczy. Każda z nich to sposób w jaki wyraża się Boża troska, łaska i błogosławieństwo. Kiedy widzimy Boże obdarowanie, rodzi się w naszych sercach wdzięczność. A wdzięczne serce to radosne serce!

Mamy za co dziękować Bogu, gdy zasiądziemy 15 Szwat do stołu i będziemy delektować się owocami minionego roku i owocami Ziemi Izraela 🙂

Więcej na temat Tu Bi-Szwat piszemy na naszym blogu – czytaj

Szalom!

Bądź na bieżąco, zapisz się na Newsletter!

Udało się! Będziemy w kontakcie!

Coś poszło nie tak...

Wypełniając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Administratora podanych danych osobowych w celu dostarczenia Newslettera. Możesz z łatwością zmienić lub cofnąć raz wyrażoną zgodę w dowolnym momencie. Więcej informacji w Polityce Prywatności.