Mamy nadzieję, że nasz kalendarz pomoże przenieść się w świat biblijnych świąt, gdzie czas biegnie według hebrajskiej rachuby…

Kalendarz mesjański powstał po to, by przybliżyć chrześcijanom żydowskie korzenie naszej wiary i ukazać Boży plan zbawienia zapisany w świętach i przepisach nadanych przez Pana na długo wcześniej, nim stopy Zbawiciela zaczęły stąpać po Ziemi.

Karty kalendarza opowiadają o świętach biblijnych i wspominają wydarzenia opisane w Starym Testamencie. Na rewersie karty znajduje się krótki opis danego święta czy wydarzenia i związanych z nimi tradycji. Wskazuje on także na Jezusa, który jest wypełnieniem zawartego w nich przesłania. Tu także wyszczególnione są fragmenty Pisma Świętego dotyczące wspominanego wydarzenia, Bożych zaleceń co do ich celebracji, a także te, w których czytamy, w jaki sposób realizuje się ich najgłębszy sens w Osobie Mesjasza. Awers karty zdobi fotorealistyczna grafika, przedstawiająca bogatą symbolikę żydowską. Tu zamieściliśmy kody QR, w których zaszyte są fragmenty Nowego Testamentu, ukazujące rozumienie tejże symboliki w świetle Bożego planu zbawienia.

Kalendarz już niebawem będzie dostępny w sklepie online. Śledźcie nasz profil na Instagramie, żeby być na bieżąco 🙂

Szalom!

Bądź na bieżąco, zapisz się na Newsletter!

Udało się! Będziemy w kontakcie!

Coś poszło nie tak...

Wypełniając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Administratora podanych danych osobowych w celu dostarczenia Newslettera. Możesz z łatwością zmienić lub cofnąć raz wyrażoną zgodę w dowolnym momencie. Więcej informacji w Polityce Prywatności.